Nejčastější dotazy

 

 

PROČ VÝROBCI NEUDÁVAJÍ SKUTEČNÉ ROZMĚRY SVĚTLOVODŮ?

Rozmohl se nám tady takový nešvar, aby docházelo ke klamání spotřebitele a označující rozměry byli větší, než skutečně ve finále jsou, je to čistě ekonomická lest.

 

 

JAKÝ JE ROZDÍL A KVALITA POUŽITÉHO POTRUBÍ?

Tady je opět velice důležité, aby odrazivý plech/tubus byl v odpovídající tloušťce a odrazivé kvalitě, tubusy tl. 0,4 mm a míň jsou pro dlouhodobou životnost zcela nevhodné, odrazivost užitého materiálu musí být deklarována kolem čísla 98 %.

 

 

JAKÝ JE ROZDÍL VE STŘEŠNÍ KOPULI, ZASKLENÍ?

I v tomto případě převažuje reklama nad zdravým rozumem, prostup slunečního záření, udávané veličinou G, nevykazuje žádné rozdíly, když vstup bude z PMMA, nebo ploché zasklení, tyto parametry jsou téměř totožné!

Zajímavě vyšlo porovnání prostupu světla kopulí z PMMA a křišťálu, tady měření udávalo dokonce horší prostup přes KŘIŠŤAL v hodnotách – minus 28 %, logicky je to dáno tloušťkou a složením tohoto prvku.

 

 

NA JAK VELKOU VZDÁLENOST SE DÁ BEZ ZTRÁT DENNÍ SVĚTLO PŘIVÉST?

Je změřeno, že při vzdálenosti do sedmi metrů VERTIKÁLNÍHO vedení žádné ztráty nevznikají, následně co každý 1 bm/běžný metr tak 5 % VÝKONU.

 

 

JAK JE TO S KONDENZACÍ SVĚTLOVODŮ?

Tato otázka je také velice často zmiňována, každý výrobce hledá SVÉ řešení, z logiky věci a nekompromisní fyziky je dané, že tam kde máme v konstrukcích kontakt s rozdílnými teplotními veličinami, musí dojít ke srážení hmot/kondenzaci.

SLS to řeší nekompromisně, speciálně vyvinutým TROJSKLEM se vzduchovou mezerou zataveným do parotěsné folie, v úrovni TEPELNÉ IZOLACE.

 

 

TEPELNÉ ÚNIKY?

Jdou ruku v ruce s kondenzací, díky prvku AQUA THERM-WALL a instalací celého systému jsme se dostali na hranici čísla U = 0,55 W /m2K/.

 

 

DAJÍ SE INTERIÉROVĚ POUŽÍT I  JINÉ MATERIÁLY NEŽ PLAST?

Výrobce světlovodů SUN LINE ONE, ve svých výrobcích PLAST vůbec nepoužívá a INTERIÉROVÉ ZAKONČENÍ SVĚTLOVODU je výhradně z laserem vypalovaného HLINÍKU. Následně lze použít jakýkoliv nástřik RAL.

SKLO KRIZET je samozřejmostí, difuzně rozptyluje denní světlo po místnosti a nemění jeho barvu

 

 

JE JINÉ ZAKONČENÍ NEŽ KRUHOVÉ?

ANO, na přání zákazníka je instalováno ČTVERCOVÉ zakončení včetně přechodového dílu výšky 350 mm, aby nevznikaly temné rohy a stíny opět ve standardu HLINÍK a RAL.

 

 

MOHU VÉST TUBUSOVÝ SVĚTLOVOD PŘES PATRO?

Ano je to poměrně častá realizace, při průchodu přes patro má svá specifika a je dobré přemýšlet v souvislostech, ať již pozice zakončení světlovodu v interiéru, nebo zejména o dopadu tubusového světlovodu v patře, kterým prochází, aby nedošlo k znehodnocení místa tubusem/integrace do vestavěných prvků opláštění atd.

 

 

JAKOU PLOCHU MI SVĚTLOVOD OSVĚTLÍ?

Toto je častá a logická otázka investorů, zaleží na několika parametrech, které je nutno dodržet, a to velikost a orientace světlovodu a jsou-li v místnosti světelné zisky primární. V zásadě lze říci:

 

SLS 400    18 – 25 m2

SLS 600    25 – 32 m2

SLS 800    35 – 42 m2

 

Na vyžádání , technik SUN LINE ONE zpracuje světelnou studii dopadu světla.

 

 

MOHU DO SVĚTLOVODU INTEGROVAT UMĚLÉ OSVĚTLENÍ?

Samozřejmně ano,  SVĚTLOVOD SUN LINE ONE je velice často dostrojen výkonným LED OSVĚTLENÍM s výkonem 14 W/bm, výkonovým TRAFEM dle délky pásku. Na přání zákazníka lze vybrat jakýkoliv odstín světla dle místa určení v klasickém rozsahu 2 000 – 5 500 CAL, to vše ve specifikaci RGB. Na přání s dálkovým ovládáním a regulací intenzity osvitu 10 – 100 %.

 

 

MOHU SVĚTLOVOD NĚJAK ZATEMNIT?

Do světlovodu všech průměrů je možno instalovat STMÍVACÍ KLAPKU. Ta slouží zejména u větších průměrů 600/800 k regulaci světelného toku.

 

 

ORIENTACE SVĚTLOVODU NA STŘEŠE?

Je důležitým rozhodnutím, zejména na trajektorii sluníčka a okolí budov v němž se realizace nachází. Je důležitým faktorem a vždy vyžaduje volbu i co se týče následné délky vedení systému.

 

 

Naši spokojení zákazníci
o nás napsali


Zeptejte se nás /
poptávejte

 

Pokud se nás chcete na cokoli zeptat, či přímo poslat nezávaznou objednávku, se zpětným zasláním ceny vašeho projektu, využijte vedlejšího kontaktního formuláře. Telefonní číslo je samozřejmě nepovinné. Budeme rádi, když vám budeme moci zodpovědět každou vaši otázku či realizovat vaši objednávku.

 

+420 601 574 902

info@sunlineone.cz

 

 

Ohodnoťte SDK Pecák na Google.com